Türkiye - Rusya bahis tahminleri

Written by


Kemal Çetin

Gelecek yılların milli takımının iskeletinin kurulduğunu artık Türkiye’de futbolla ilgilenmeyenler bile biliyor. Özellikle Avrupa’da veya İstanbul takımlarında top oynayan futbolculardan kurulu olan takım pek çok kişi için iyi bir gelişme gösteriyor. Hatta geriden geldikleri maçları berabere bitirmeleri de büyük takdir ile karşılanıyor. Ancak 2020 yılı biterken Türkiye’nin uluslararası maçlarda hala bir galibiyeti yok. Rusya karşısında evinde oynayacağı karşılaşma belki de bu açıdan son şansı. UEFA Uluslar Ligi, B Ligi 3. Grup’ta lider olan ancak Macaristan’ın baskısını hisseden Rusya ise Türkiye karşısında puan kaybetmesi halinde liderliği de Macaristan’a bırakabilir. İki takımın da galibiyet istediği mücadelede puanların bölüşülmesi ihtimali kuvvetli.

Tahmin: 2,5 Alt

Türkiye - Rusya, Uluslar Ligi, 15/11/2020 - Pazar / 20:00

  • Defans ve orta sahada iyi oturmuş bir takım bulunsa da Türkiye’nin forvet hattı ve buraya top taşıması beklenen oyuncularda sorunlar devam ediyor. Takımın takıldığı anlarda teknik direktör Şenol Güneş’in müdahalesi ise gecikiyor. Deneyimli hoca bu sorunu daha önce çalıştırdığı takımlarda da yaşamıştı ve milli takımın galibiyet alamamasında bu durum etkili.
  •  
  • UEFA Uluslar Ligi’ne iyi bir başlangıç yapmasına karşı sonradan istediği sonuçları alamayan Rusya liderliği kaptırmamak için mücadele ediyor. Evindeki maçta takipçisi Macaristan ile berabere kalan Rusya’nın bu hafta üç puan almaması halinde liderliği bırakması kesin gibi gözüküyor.
  •  
  • Türkiye forvet hattında Burak Yılmaz ile başlarsa yine skor açısından kısır bir duruma düşebilir. Gençleşen takımın en yaşlı oyuncularından biri olan Burak Yılmaz’ın yerine artık yavaş yavaş birilerinin bulunması şart. Burak Yılmaz’ın kırmızı kart cezalısı olması nedeniyle yerine ilk 11’de olması beklenen Yusuf Yazıcı bir patlama yaparsa Burak Yılmaz’dan formayı alabilir.
  •  
  • Rusya’da Mario Fernandez, Giorgi Jikia ve kaleci Marinato Guilherme’nin koronavirüs karantinasında olmaları takım adına büyük bir eksik. Diğer yandan son maçlarda gösterilen performans da fazla olmadığı için Rusya’nın bu hafta galibiyet şansı azalıyor. Eğer Türkiye karşısında ilk golü atan ekip olamazlarsa mağlubiyet almaları kaçınılmaz.

Türkiye ile Rusya arasındaki UEFA Uluslar Ligi maçında her iki takım da üç puan istemesine karşın bunu almak için gereken azimden biraz uzak gözüküyorlar. Yine de formda bir Yusuf Yazıcı, Hakan Çalhanoğlu ve Ozan Tufan ile galibiyet ihtimali var.

Hoş Geldin Bonusları

5000 TL Hoşgeldin Bonusu

1200 TL Hoşgeldin Bonusu

1500TL Hoşgeldin bonusu

2000TL Hoşgeldin bonusu

2500 TL Hoşgeldin bonusu

2500 TL Hoşgeldin bonusu