Türkiye A Ligi’ne Yükselebilir

Türkiye, UEFA Uluslar Ligi’nde bir üst lige çıkma hesapları yapıyor.

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

UEFA’nın yeni oluşturduğu ve adına UEFA Uluslar Ligi adını verdiği turnuvada Türkiye oynadığı ilk iki maçın birini kaybetmiş, diğerini kazanmıştı. B Ligi’nde 2. Grup’ta bulunan Türkiye şu an hala A Ligi’ne yükselme ihtimaline sahip.

Rusya ile Trabzon’da oynanan maçı 1-2 kaybeden Türkiye oldukça zor bir duruma düşmüştü. Evindeki ilk maçı kaybeden kırmızı beyazlılar şayet İsveç’te oynayacakları mücadeleyi de kaybetse C Ligi’ne düşebilirdi. Ne var ki oldukça zorlu geçen maçı kazanan Türk Milli Takımı umudunu kaybetmedi.

Bu hafta İsveç’in deplasmanda oynayacağı Rusya maçını kazanması halinde gruptaki her takım bir galibiyet ve bir beraberlik almış olacak. Kısaca ilk 3 maçın sonunda bir değişiklik yaşanmamış görünecek. Üstelik Dünya Kupası’nda Rusya ile İsveç’in yaptığı maça ve önceki karşılaşmalara bakılınca İsveç’in deplasmandaki karşılaşmayı kazanma ihtimali yüksek görünüyor.

Türkiye’nin İsveç’in galibiyeti halinde elini güçlendirecek en önemli gelişme Rusya’daki maçtan üç puanla ayrılması olur. İsveç mücadelesinde yorulacak olan Rus Milli Futbol Takımı’nın üç gün sonra Türkiye ile karşılaşacağı düşünülünce bu ay yıldızlılar için bir avantaj gibi görünüyor.

Türkiye’nin bir diğer avantajı Rusya’nın ev sahipliği yaptığı Dünya Kupası’ndan dolayı da yorgun olması. Şayet teknik direktör Mircea Lucescu yönetiminde kırmızı beyazlılar iyi bir oyun çıkarırlarsa istedikleri üç puana ulaşır.

Diğer yandan Rusya’nın bu haftaki ilk maçında galip gelmesi halinde A Ligi’ne yükselme ihtimali artıyor. Türkiye’nin bu durumda C Ligi’ne düşmemek için de kalan iki maçına önem vermesi gerek. Aksi halde A Ligi hesapları yaparken kendisini C Ligi’nde bulabilir.

İsveç açısından bakılınca Rusya karşılaşması oldukça önemli. İsveç ilk maçta evinde Türkiye’ye yenileceğini hiç düşünmemişti. Özellikle 2-0 öndeyken mücadeleyi 2-3 kaybetmek Türkiye’nin küçümsenmeyecek bir rakip olduğunu gösterdi. O yüzden İsveç bu haftaki maçı kazanıp, Türkiye’den de en az bir puanla dönme hesabı yapacaktır.

Şu an her üç takım içinde bir üst lige çıkma, bir alt lige düşme ya da B Ligi’nde kalma ihtimali var. İsveç ile Rusya arasındaki maç sonrası çıkacak sonuç durumu biraz daha netleştirecek. İsveç ve Rusya’nın berabere kalması en çok Türkiye’nin işine yarar ama bu durumda Soçi’deki maçtan mutlaka üç puan almak gerek.

Rusya’nın İsveç ya da Türkiye maçlarından üç puan alması halinde A Ligi’ne yükselme ihtimali oldukça artacaktır. Rusya’nın şu an için bütün planı da iki maçta 6, en kötü 4 puan almak.

Bu haftaki maçlardan sonra ne sonuç çıkarsa çıksın unutulmaması gereken bir durumda B Ligi’nde kalmanın çok da kötü olmayacağı.

Şimdi Oyna
Superbetin
İncelemeyi Oku
Superbetin
Hoş Geldin Bonusları

5000 TL Hoşgeldin Bonusu

1200 TL Hoşgeldin Bonusu

1500TL Hoşgeldin bonusu

2000TL Hoşgeldin bonusu

2500 TL Hoşgeldin bonusu

2500 TL Hoşgeldin bonusu